Gdy opadną emocje, czas na podsumowania!

Gdy opadną emocje, czas na podsumowania!

Opublikowane według Amber w Bezpieczeństwo · czwartek 11 Lut 2016
Tags: AmberFundacjaPomocyOfiaromWypadkówDrogowychMPKŁódźPierwszapomocpiknikrodzinnyPokazStrażyPożarnejsymulacjawypadkuWydziałRuchuDrogowego
Ponad siedem godzin wypełnionych zabawą, przyjazną atmosferą, a przy okazji propagowaniem bezpieczeństwa drogowego wczoraj, 28 czerwca w Zajezdni Muzealnej Brus przy ul. Konstantynowskiej 115 odbył się pierwszy w Łodzi rodzinny piknik poświęcony bezpieczeństwu „Bądźmy Razem Bezpieczni”.

Piknik odwiedziło około 2000 osób ! Na odwiedzających w niedzielę czekało wiele atrakcji, m.in.:
  • wycieczki z przewodnikiem po Zajezdni Muzealnej Brus,
  • warsztaty i konkursy dla dzieci,
  • pokaz Straży Pożarnej,
  • wykłady o bezpieczeństwie w komunikacji miejskiej i na łódzkich ulicach,
  • symulacje i pokazy akcji pierwszej pomocy,
  • psychotesty, które pokażą jakim typem kierowcy i pasażera jesteś,
  • spotkania z prowadzącymi tramwaje i autobusy MPK-Łódź,
  • szkolenia z obsługi biletomatów,
  • wykłady o agresji drogowej i sposobach łagodzenia obyczajów na polskich drogach
Pragnę serdecznie podziękować wszystkim organizatorom za wspaniałą organizację pikniku MPK-Łódź Sp. z o.o.,Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi, oraz partnerom za niesamowite zaangażowanie i cudowną atmosferę: Polski Czerwony Krzyż w Łodzi (PCK ŁÓDŹ), ZenDriving, Policja – Wydział Ruchu Drogowego, Straż Pożarna – Jednostka Ratowniczo – Gaśniczą nr 9 oraz Think Green. Szczególne podziękowania dla wolontariuszy!
Przede wszystkim bardzo dziękujemy wszystkim obecnym podczas imprezy i mieszkańcom okolicznych miejscowości za liczne przybycie i udział w Pikniku „Bądźmy Razem Bezpieczni”!