Piknik „Bądźmy Razem Bezpieczni” – Zapraszamy !

Rozliczenia
Przejdź do treści

Piknik „Bądźmy Razem Bezpieczni” – Zapraszamy !

Fundacja Amber
Opublikowane według Amber w Wydarzenia · 11 Luty 2016
Tags: AmberFundacjaPomocyOfiaromWypadkówDrogowychPCKPierwszapomocpiknikrodzinnyPolicjapomocStrażpożarnawydarzenieZajezdniaMuzealnaBrus


Fundacja Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych Amber, MPK – Łódź oraz Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi  wraz z partnerami zaprasza na piknik w Zajezdni Muzealnej Brus poświęcony bezpieczeństwu w transporcie.

Partnerzy :
 • Policja – Wydział Ruchu Drogowego,
 • Straż Pożarna – Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza nr 9,
 • Wolontariusze Łódzkiej Grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych Polskiego Czerwonego Krzyża,
 • Fundacja ZenDriving.
Piknik „Bądźmy Razem Bezpieczni” odbywa się pod Patronatem Prezydent Miasta Łodzi Pani Hanny Zdanowskiej.


Przemieszczanie się w przestrzeni jest naturalną potrzebą człowieka. Pokonujemy różne drogi i odległości, wybierając do tego celu różne środki transportu. Niezależnie od tego, czy przemieszczamy się pieszo, na rowerze, motorze, samochodem czy przy użyciu komunikacji miejskiej obowiązują nas podstawowe zasady bezpieczeństwa, których przestrzeganie daje nam i osobom, które poruszają się obok nas szanse na pokonanie założonej trasy bez nieprzyjemnych przygód.


W programie zwiedzanie, warsztaty, konkursy, pokazy, spotkania z prowadzącymi, psychotesty, biofeedback, pomiary napięcia i wiele, wiele innych atrakcji…
 • „Rok Kunitzera” i oferta Zajezdni Muzealnej Brus
W ramach drzwi otwartych w zajezdni, przygotowanych przez Klub Miłośników Starych Tramwajów z okazji trwającego „Roku Kunitzera” na odwiedzających czeka jedna z największych w Polsce kolekcji zabytkowych tramwajów – z Herbrandem VNB-125 z 1898 roku – oraz historycznych autobusów. Pierwszy raz zaprezentowany zostanie przegubowy Ikarus 280.70E z 1997 roku, który przez ostatnie lata jeździł we flocie PKS Łódź m.in. na trasie do Stróży, Aleksandrowa Łódzkiego czy Pabianic.
Na gości Zajezdni czekają również cztery nowe wystawy – ekspozycja sygnalizatorów świetlnych, wystawa reklamowych smyczy transportowych, wystawa biletów komunikacji miejskiej z Łodzi i regionu łódzkiego oraz kolekcja tramwajowych mierników elektrycznych. Do zobaczenia są także pozostałe wystawy, czyli historyczne kasowniki biletowe oraz tablice kierunkowe przednie i boczne.
O godzinie 13.30 i 16.00 odbędą się po raz ostatni wycieczki z przewodnikiem po zabytkowej zajezdni. Natomiast o godzinie 14.00 rozpoczną się ostatnie warsztaty o historii łódzkich tramwajów dla dzieci, połączone ze zwiedzaniem zajezdni – zapisy dzieci na warsztaty odbywają się poprzez stronę www.kmst.pl
 • Spotkanie z prowadzącymi pojazdy komunikacji miejskiej i bezpieczeństwo w komunikacji miejskiej
Piknik będzie okazją do spotkania się z motorniczymi i kierowcami autobusów, którzy opowiedzą o swojej pracy, ale również zwrócą uwagę na najczęstsze sytuacje zagrażające bezpieczeństwu w ruchu ulicznym w Łodzi ze swojej perspektywy.
 • By uniknąć wypadku
Fundacja Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych zaprezentuje statystyki dotyczące wypadków, kolizji oraz ich najczęstszych powodów a także sposobów ich unikania. Ponadto przeprowadzą cykl konkursów dla najmłodszych, w których nagrody ufundowała firma THINK GREEN.
 • Psychologiczne aspekty podróżowania
Podczas pikniku psycholog Fundacji ZenDriving opowie o agresji drogowej i sposobach łagodzenia obyczajów na polskich drogach, zaproponuje także wszystkim zainteresowanym pomiar poziomu koncentracji i naukę redukcji stresu przy użyciu urządzenia biofeedback, zaś psycholog MPK-Łódź pomoże stwierdzić jakim typem kierowcy i pasażera jesteśmy i jaki ma to wpływ na nasze podróżowanie. Dodatkowo na stoisku psychologa MPK-Łódź będziemy mogli sprawdzić swoich sił na torze przeszkód pokonując go w alkogoglach.
 • Uczmy się pomagać
Wolontariusze Łódzkiej Grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych Polskiego Czerwonego Krzyża podczas trwania akcji będą organizować pokazy pierwszej pomocy, przez cały czas trwania wydarzenia przy naszym namiocie rozstawiony będzie punkt instruktażu pierwszej pomocy, przy którym każdy będzie mógł nauczyć się jak udzielać pierwszej pomocy.
 • Pokaz ratownictwa wypadkowego
Strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 9 przeprowadzą pokaz ratownictwa drogowego, obejmujący rozcinanie wraku samochodu z zakleszczonym w środku „pozorantem”. Zainteresowani będą mieli również możliwość obejrzenia od środka wyposażenia wozu bojowego Straży Pożarnej, założenia hełmu strażackiego, posiedzenia w wozie i uruchomienia sygnalizacji świetlno- dźwiękowej oraz poznania innych działań Straży Pożarnej ukierunkowanych na najważniejsze zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa.
 • W policyjnym radiowozie…
Podczas trwania wydarzenia będzie udostępniony radiowóz Policji. Zainteresowani będą mieli również możliwość obejrzenia policyjnego wyposażenia, zasiąść za kierownicą, przeprowadzenia badań alkomatem, uruchomienia sygnalizacji świetlno – dźwiękowej oraz poznania innych działań Policji ukierunkowanych na najważniejsze zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego.
 • Niedziela z komunikacją miejską
Piknik tematycznie związany z komunikacją miejską będzie okazją do poznania historii łódzkiej komunikacji miejskiej, ale również zapoznania się z tym wszystkim, co w MPK-Łódź dzieje się aktualnie.  Wszyscy uczestnicy będą mogli w praktyce przekonać się jak prosta jest obsługa biletomatów mobilnych, które znajdują się we wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej a także dowiedzieć się wszystkiego o funkcjonowaniu MPK-Łódź.

Więcej informacji na stronach organizatorów:
JAK DOJECHAĆ NA PIKNIK? OCZYWIŚCIE KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ!
Dojazd na Brus zapewnia komunikacja miejska – tramwaje linii 9 (Radiostacja – Konstantynów Łódzki) i 43 (Telefoniczna – Lutomiersk), kursują według taryfy miejskiej (od strony Łodzi) i podmiejskiej (od strony Konstantynowa i Lutomierska). Dodatkowo kursować będzie specjalna i bezpłatna linia tramwajowa S1. W wagonie Konstal 803N pasażerowie zobaczą wystawę poświęconą Juliuszowi Kunitzerowi, który nazwany jest „ojcem” łódzkich tramwajów.Linia S1: ZAJEZDNIA BRUS – Konstantynowska, Legionów – PLAC WOLNOŚCI – Legionów, Konstantynowska – ZAJEZDNIA BRUS
ODJAZDY – Zajezdnia Muzealna Brus (przystanek Konstantynowska – Brus)
godz. 11.50, 12.50, 13.50, 14.50, 15.50, 16.50 i 17:54
ODJAZDY – Plac Wolności (przystanek Zachodnia – Legionów)
godz. 12.18, 13.18, 14.15, 15.15, 16.16, 17.15 i 18:19


0
recenzje

Wróć do spisu treści